آموزش تبدیل رکوردهای A موجود در DNS با حروف کوچک به حروف بزرگ

یکی از مساثل جالبی که در چند هفته گذشته با آن برخورد کردم، درخواست یکی از همکاران به منظور ایجاد یک رکورد در DNS با حروف بزرگ،بود. درخواست تا حدودی عج

CVE-2018-1000301
PDQ Inventory 18.1.38.0
دانلود Sawmill 8.8

یکی از مساثل جالبی که در چند هفته گذشته با آن برخورد کردم، درخواست یکی از همکاران به منظور ایجاد یک رکورد در DNS با حروف بزرگ،بود. درخواست تا حدودی عجیب به نظر می رسید بدلیل اینکه ذاتا کنسول DNS نسبت به بزرگ یا کوچک بودن حروف حساس نمی باشد. پس پیاده سازی این درخواست تا حدودی غیر منطقی به نظر می رسید. من می بایست راهکاری به منظور بزرگ کردن تمام حروف رکورد درخواستی که از قبل در DNS موجود بود پیاده سازی می کردم.

به همین دلیل ابتدا رکورد را پاک کرده و مجددا آن را به حروف بزرگ ایجاد کردم که مشکل برطرف نشد.

دلایل:

نام رکورد درخواستی برابر با kobi بود.

رکورد kobi را پاک کردم و مجددا KOBI را ایجاد نمودم.

به نظر می رسید که مشکل حل شده باشد.

اما پس از یکبار Refresh متوجه شدم که مشکل مرتفع نشده است.

نتیجه گرفتم که حروف بزرگ به صورت اتوماتیک به حروف کوچک تبدیل می شوند.

راهکار

بنابراین تا به اینجا من رکورد را از کنسول DNS پاک کردم و مجددا ساختم و متوجه شدم مشکل همچنان باقی است. به نظر میرسید که رکورد فوق در حافظه Cache کنسول DNS و یا قسمت های مشابه وجود داشته باشد که حق با من بود. در محیط تست من آن رکورد را پیدا کردم اما در محیط اصلی آن رکورد را نتوانستم پیدا کنم. بدلیل Policy مرتبط با LDAP که فقط ۱۰۰۰۰ رکورد اولی را میتوان در ADSIEdit یافت می بایت راهکاری برای جستجو برای رکورد مورد نظر پیدا می کردم. به همین دلیل از ابزار ADExplorer برای پاکسازی رکرود فوق استفاده نمودم. بدلیل اینکه Policy مرتبط با LDAP بر روی ابزار ADExplorer مشکلی ایجاد نمی کند و میتوان تمام رکورد ها را مشاهده نمود، توانستم رکورد را پاک کرده تا مشکل بر طرف گردد.

نرم افزار ADExplorer را به طور رایگان از وبسایت مایکروسافت، با کلیک بر این قسمت دانلود نمایید.

تصویر زیر بعد از پاک کردن رکورد kobi از کنسول DNS می باشد.

تصویر زیر نیز نمایی از ابزار ADExplorer پس از پاک کردن رکورد kobi از کنسول DNS می باشد.

به طور کلی، رکورد مورد نظر را ابتدا از DNS و ADSIEdit و ADExplorer پاک کنید و سپس آن را با حروف بزرگ مجددا ایجاد نمایید.