معرفی شرکت Godaddy

رکورد CNAME چیست؟
انواع DNS record ا
A Record چیست؟ – کاربرد A Record

شرکت Godaddy

شرکت Godaddy یک شرکت ثبت دامنه اینترنتی و میزبانی وب است که به صورت آنلاین در معرض و دسترس عموم قرار دارد. در سال ۲۰۱۷، شرکت Godaddy حدودا دارای ۱۷ میلیون مشتری و بیش از ۶۰۰۰ کارمند در سراسر دنیا بود. این شرکت برای تبلیغات در شبکه های تلوزیونی و روزنامه ها معروف شد و در چندین مورد مشاجره در مورد سانسور خود را درگیر کرد.

تاریخچه شرکت Godaddy

شرکت Godaddy در سال ۱۹۹۷ توسط بالتیمور، مریلند و باب پارسونز تاسیس شد. پیش از شرکت Godaddy ، پارسونز شرکت خدمات مالی خود را فروخت تا مبلغ ۶۵ میلیون دلار در سال ۱۹۹۷ را برای راه اندازی Jomax Technologies Inc هزینه کند که بعدها به Go daddy group Inc تبدیل شد.

نام شرکت Godaddy

در سال ۱۹۹۹، گروهی از کارمندان شرکت Jomax Technologies دچار جرقه ای برای تغییر شدند و تصمیم گرفتند تا نام شرکت را تغییر دهند. یکی از کارکندان گفت:” Big Daddy چطور است”. اگرچه نام این دامنه از قبل خریداری شده بود، پارسونز با خرید دامنه Godaddy که در دسترس نیز بود. با همین نام راه شرکت خود را ادامه داد و گفت:” این نام باعث لبخند مردم و همچنین باعث می شود همیشه به خاطر داشته باشند”.

روند رشد شرکت Godaddy

در سال ۲۰۰۱، که Network Solutions دیگر تنها محل برای ثبت دامنه نبود، شرکت Godaddy تقریبا مانند رقبای دیگر خود مثل Dotster و eNom شناخته شد و رقیب سرسختی به شمار می رفت. و در آپریل ۲۰۰۵، شرکت Godaddy بزرگترین ثبت کننده دامنه معتبر ICANN در اینترنت شد.

بر اساس گزارش چندین منبع، این شرکت به نظر می رسد بزرگترین میزبانی وب با سهم بازار باشد.

دست آوردهای شرکت Godaddy

  • در سال ۲۰۱۲، Godaddy اعلام کرد که Outright را در اختیار خواهد گرفت اما مبلغ پیشنهادی را فاش نکرد.
  • در آگوست ۲۰۱۳ ، Godaddy اعلام کرد با مبلغ ۷۰میلیون دلار Locu را در اختیار خواهد گرفت.
  • در سپتامبر ۲۰۱۳، Domain market را از Name media خریداری کرد. و همچنین سرویس پارک دامنه SmartName را بدست آورد.
  • در ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ، Godaddy ارائه دهنده سرویس میزبانی وب به نام Media Temple را خریداری کرد.
  • در جولای ۲۰۱۴، این شرکت Canary را در اختیار گرفت، Canary یک شرکت مبتنی بر کمبریج در حوزه سرویس تقویم هوشمند است.
  • در ۲۰ اگوست ۲۰۱۵، Mad Mimi را در اختیار گرفت، Mad Mimi مبتنی بر بروکلین در حوزه سرویس ایمیل مارکتینگ است.
  • در آپریل ۲۰۱۵، این شرکت Elto را در اختیار گرفت، Elto مبتنی بر سن فرانسیسکو در حوزه استارت آپ که کمک می کند صاحبان کسب و کار و دیگر افراد غیر فنی به توسعه دهندگان (developers) برای بهبود و تاسیس وب سایت به یکدیگر متصل شوند.

دیگر فعالیت های شرکت Godaddy

شرکت Godaddy همچنین در زمینه ورزشی نیز تبلیغات خود را در سال ۲۰۰۵ در مسابقه سوپربال (Super Bowl) آغاز کرد. در آن زمان این شرکت تصمیم گرفت که در زمینه حمایت مالی از ورزش فعالیت های بازاریابی خود را افزایش دهد و این سبب شد که در ادامه فعالیت هایش به مسابقه نسکار (Nascar) روی بیاورد. در واقع این شرکت در زمینه تبلیغات بسیار گسترده عمل کرده و یکی از دلایل محبوبیت و سرشناسی اش را از روش های مختلف بازاریابی کسب کرده است.