موبایل مارکتینگ Mobile Marketing

کاربران تلفن همراه به طور متوسط 69% از از زمان کار کردن با گوشی های خود را به وب گردی میپردازند. وسیله ای که صفحه آن از کف یک دست کوچکتر است. طی سال

تأثیر پارتنر گوگل ادوردز در نمره کیفیت تبلیغ
روش های نمایش تبلیغات کلیکی گوگل در موبایل
بررسی تأثیر ریمارکتینگ در کاهش هزینه های تبلیغ در گوگل

بهبود موبایل مارکتینگ

کاربران تلفن همراه به طور متوسط ۶۹% از از زمان کار کردن با گوشی های خود را به وب گردی میپردازند. وسیله ای که صفحه آن از کف یک دست کوچکتر است. طی سالهای اخیر هزینه موبایل مارکتینگ نیز افزایش داشته است و طبق بررسی های به عمل آماده در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۷۲ درصد از جمعیت کل هزینه های تبلیغاتی به سمت تبلیغات موبایل و موبایل مارکتینگ خواهد رفت.

این برای کاربران موبایل مارکتینگ به چه معنا است؟ اگر برای این نوع تبلیغات برنامه ریزی و استراتژی خاصی نداشته باشید فرصت عالی رسیدن به چشم اندازها را از دست خواهید داد.

پنج راه وجود دارد که می توانید همین امروز استراتژی موبایل مارکتینگ خود را بهبود ببخشید:

۱- ساختار و طراحی سایت

ایده ای که همیشه خوب خواهد بود این است که استراتژی خود را از صفر پایه گذاری نمایید. نقطه صفر شما وب سایت شما است. سایت شما مکانیست که مشتریان شما برای بررسی شما و کسب و کارتان به آن سر می زنند و در مورد شما و خرید از شما تصمیم گیری می کنند. بهبود وضعیت سایت شما نه تنها بر روی نمایش سایت در سرچ های ارگانیک موثر است بلکه اولین تعامل چشمی کاربر با کار و برند شما می باشد.

اولین مسئله مهم این است که کاربر بدون هیچ زحمتی و به راحتی راه گزینه تماس با شما را مشاهده کند. این موارد را در بالاترین نقطه سایت قرار دهید.

نکته دیگر اینکه باید و باید تمامی اجزای سایت شما از جمله تصاویر با نسخه موبایل کاملا سازگار باشد.

۲- هدف گیری کاربران موبایل

تقریبا ۶۰ درصد جستجوهای تجاری از طریق موبایل آغاز می شود. جستجوی تلفن همراه برای کسب و کار محلی بسیار مهم است، زیرا کاربران اغلب از طریق تلفن همراه آنها را جستجو می کنند و در همان روز سایت شما را بررسی میکنند.

برای قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو می توانید از تبلیغات کلیکی ادوردز استفاده نمایید. در این نوع تبلیغات شما می توانید محل و شماره تماس کسب کار خود را به صورت افزونه به تبلیغ اضافه کنید تا کاربران با زدن یک کلیک موقعیت شما را بیابند و یا با یک کلیک با شما تماس برقرار کنند. همچنین می توانید برای کاربران فیلتر شده و خاص و دسته بندی شده ، جهت نمایش بهتر ، هزینه کلیک را به صورت خاص تغییر دهید.

بهبود موبایل مارکتینگ

۳- انتخاب مخاطبان بر اساس موقعیت مکانی

در موبایل مارکتینگ شما می توانید نمایش تبلیغ را بر اساس مکان و حتی نوع وسیله سرچ، مثلاً موبایل فیلتر کنید. حتی می توانید در زمان یک رویداد خاص مثل نمایشگاه بر اساس زمان نمایشگاه(مثلا ۱ تیر تا ۷ تیر) تبلیغ نمایش داده شود.

۴- نوع تبلیغات موبایلی

موبایل مارکتینگ به طور کلی در ۲ نوع اجرا می شود. تبلیغات در سرچ و تبلیغات در اپلیکیشن . پس باید به این نکته توجه که تبلیغ شما در کدام یک از این دو بهینه تر خواهد بود. بنابراین مهمترین سوال می تواند این باشد که در اپلیکیشن تبلیغ کنم یا در سرچ و یا هر دو؟

در این بین بررسی هزینه ها برای هر دو تبلیغ لازم می باشد.

۵- شبکه های اجتماعی

همانطور که بیشتر تعاملات اجتماعی ما در اینترنت اتفاق می افتد، شبکه های اجتماعی همچنان تأثیر بیشتری بر تصمیمات خرید ما خواهند داشت. در ایالات متحده آمریکا، بیشترین زمان استفاده از تلفن همراه در تعامل با شبکه های اجتماعی صرف می شود. یک راه آسان برای توسعه استراتژی تبلیغات موبایلی شما این است که تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام خود را برای تلفن همراه بهینه سازی کنید. همانطور که موبایل و تبلیغات موبایلی در حال حرکت به سمت سلطه بر دیجیتال جهانی است، با استفاده از این استراتژی های تبلیغاتی، می توانید در بازی باقی بمانید. به یاد داشته باشید که گام های کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.