آموزش نحوه افزودن مگا منو به سایت وردپرس

نحوه افزودن مگا منو به وردپرس

مگا منو به شما این امکان را می دهد که منوهای کشویی چند ستونه همراه با تصاویر و ویدئوهای جذاب را به منوی سایت خود اضافه کنید. در این مقاله، به شما آموزش می دهیم که چگونه به راحتی یک مگا منو را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

دلیل استفاده از مگا منو در وردپرس

مگا منوها به ویژه برای وب سایت هایی با محتوای زیاد بسیار مفید هستند. این قابلیت به صاحبان وبسایت اجازه می دهد موارد بیشتری را در منوی اصلی سایت خود نمایش دهند.

وب سایت های محبوب مانند رویترز ، Buzzfeed و Starbucks از مگا منو برای نمایش منوهای بسیار جذاب و تعاملی استفاده می کنند.

مگا منوی سایت starbucks

در حالی که به طور پیش فرض منو های وردپرس به شما اجازه اضافه کردن منوهای کشویی و حتی امکان اضافه کردن آیکون های تصویر در کنار هر مورد را می دهد ،اما گاهی اوقات تنها مگامنو نیاز شما را برطرف می کند.

بیایید نگاهی به چگونگی افزودن مگا منو به سایت وردپرس خود بیاندازیم.

اضافه کردن مگا منو در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعالسازی پلاگین Max Mega Menu است. این بهترین افزونه رایگان وردپرس برای افزودن مگا منو است.

پس از فعال شدن پلاگین ، یک آیتم جدید به نام “Mega Menu” را به منوی ادمین وردپرس اضافه خواهد کرد که با کلیک بر روی آن، شما را به صفحه تنظیمات پلاگین منتقل می کند.

تنظیمات افزونه مگا منو

تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها مناسب است. با این حال، شما می توانید رنگ منو را تغییر دهید، به طوری که با رنگ های مورد استفاده در قالب وردپرس شما مطابقت داشته باشند .

برای پیدا کردن رنگ مورد استفاده در قالب خود ، می توانید از ابزار Inspect tool در وردپرس استفاده کنید.

ابزار inspectcolors در وردپرس

سپس شما باید از صفحه تنظیمات مگامنو بازدید کنید، بر روی تب “Menu Themes” و سپس بر روی “Menu Bar” کلیک کنید.

انتخاب رنگ مگا منو

در اینجا شما می توانید رنگ پس زمینه مورد استفاده توسط مگامنو را جایگزین کنید تا با قالب سایت مطابقت داشته باشد. فراموش نکنید که بر روی دکمه Save Change کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید  .

حالا که تنظیمات مگا منو را پیکربندی کرده ایم، بیایید جلو برویم و مگا منو را ایجاد کنیم. ابتدا شما باید به صفحه Appearance »Menus رفته  و سپس موارد بالا را به ناوبری خود اضافه کنید. سپس، در  صفحه منوها، باید با انتخاب کادر زیر «Max Mega Menu Settings»، منوی مگا را فعال کنید.

فعال کردن مگا منو در وردپرس

با کلیک بر روی دکمه “مگا منو” ، یک پنجره ظاهر خواهد شد. در اینجا شما می توانید هر ویجت وردپرس را به مگا منو اضافه کرده و تعداد ستون هایی را که می خواهید نمایش دهید را انتخاب کنید.

همچنین می توانید بر روی نماد آچار در ویجت کلیک کنید تا تنظیمات ویجت را ویرایش کنید. فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات ویجت خود را ذخیره کنید.

هنگامی که این کار انجام شد ، می توانید پنجره را ببندید و از وبسایت خود دیدن کنید تا مگامنو را در عمل نیز مشاهده کنید.

افزودن ابزارک های مختلف به مگا منو

نوشته های مشابه