مقابله با بزرگترین حمله DDoS تاریخ به سبک آمازون

مقابله با بزرگترین حمله DDoS تاریخ به سبک آمازون

به گزارش ZDNet، سرویس های مبتنی بر وب آمازون (AWS) ، اخیراً مجبور به دفاع در برابر حملات دیداس بسیار شدیدی شده است. آمازون در این باره اعلام ک

ساخت اکانت FTP در CPANEL
نحوه ایجاد وب سایت
تلاش برای رسیدن به رتبه یک گوگل را متوقف کنید!

حملات ddos

به گزارش ZDNet، سرویس های مبتنی بر وب آمازون (AWS) ، اخیراً مجبور به دفاع در برابر حملات دیداس بسیار شدیدی شده است. آمازون در این باره اعلام کرده است، حملات اخیر دیداس با حجم ترافیک ۲٫۳ ترابیت بر ثانیه بوده است. بر طبق آمار رسانه ی ZDNet، این حمله بزرگترین حمله دیداس ثبت شده در تاریخ بوده است. آمازون تاکنون هدف و یا منبع این حملات را اعلام نکرده است.

البته این حملات گویا به صورت ناگهانی شروع نشده و طبق گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ آمازون، از فوریه ۲۰۲۰، در حال انجام بوده که توسط سپر دفاعی سرویس AWS آمازون (AWS Shield) دفع شده است.

AWS Sheild پلتفرمی است که آمازون آن را با هدف محافظت از مشتریان سرویس رایانش ابری خود در برابر حملات DDoS طراحی کرده است. البته این پلتفرم به مقابله با آسیب پذیری های مختلف و ربات های مخرب نیز می پردازد.

بنابر اعلام سایت ZDNet، پیش از این مورد، شدیدترین حمله دیداس ثبت شده در مارس ۲۰۱۸ بود، هنگامی که شرکت NetScout Arbor با حجم ترافیک ۱٫۷ ترابیت بر ثانیه مورد حمله قرار گرفته بود. یک ماه قبل از آن یعنی در ماه فوریه سال ۲۰۱۸ نیز شرکت Github اعلام کرده بود که مورد حمله دیداس با حجم ترافیک ۱٫۳۵ ترابیت بر ثانیه قرار گرفته بود.

بنابر توضیحات Cloudflare، حملات سایبری که پیش از این و در ماه فوریه بر علیه آمازون انجام شده، به عنوان حمله انعکاسی (Reflection attack ) نامیده می شود. هدف این نوع حملات، استفاده از آسیب پذیری های سرورهای شخص ثالث (third party) جهت افزایش حجم داده هایی است که به آدرس IP قربانیان ارسال می گردد. غالبا این نوع حملات جهت افزایش حجم ترافیک متکی به سرورهای CLDAP است. به گزارش ZDNet حملات متعددی با استفاده از این پروتکل از سال ۲۰۱۶ تاکنون انجام شده است. این پروتکل عمدتا با هدف دسترسی و یا ویرایش دایرکتوری های موجود در اینترنت مورد استفاده قرار گرفته است.

آمازون در ادامه عنوان داشته بین سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ و سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹، شدیدترین حملاتی که شاهد آن بوده حجم ترافیک کوچک تر از ۱ ترابیت بر ثانیه داشته است. حتی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نیز ۹۹ درصد از حملات دیداس در مجموع حجم ترافیک کمتر از ۴۳ گیگابایت بر ثانیه داشته اند.

رسانه ZDNet می گوید، حملات سال ۲۰۱۸، متکی به یک نوع راه جدید با نام Memcached بوده است. اما تاکنون شرکت های ارائه دهنده اینترنت و CDN موفق شدند با تلاش فراوان آسیب پذیری های سرورهای Memcached را کاهش دهند.

منبع : theverge

مدیریت سرور پشتیبانی و مشاوره و سئو