چطور نسخه های قدیمی تر MDaemon رو نصب کنیم

یکی از چیزهایی که من زیاد می بینم توی سایت در موردش پرسیده میشه اینه که چطور یه نسخه قدیمی از MDaemon رو نصب کنیم. اونهایی که سایت رو دنبال می کنن اح

DiGiBOX 1.0
PaperCut MF 18.2.0
VMware vRealize Log Insight 8.1.1

یکی از چیزهایی که من زیاد می بینم توی سایت در موردش پرسیده میشه اینه که چطور یه نسخه قدیمی از MDaemon رو نصب کنیم.

اونهایی که سایت رو دنبال می کنن احتمالاً میدونن که در نسخه های اخیر MDaemon همون طور که یوسف عزیز در ویدئویی که برای نصب MDaemon ساخته بودن اشاره کردن، در حین مراحل باید یه Key از نوع Trial از Alt-N دریافت کنید و اون رو به Installer بدید.

اما اگر سعی کنید برای یه نسخه قدیمی MDaemon این کار رو بکنید، ایمیلی که از سمت شرکت Alt-N براتون فرستاده میشه بهتون خواهد گفت که این شرکت برای نسخه ای که شما تمایل به نصبش دارید دیگه Trial ارائه نمیده و باید از نسخه آخر استفاده کنید که گاهاً هنوز کرک نشده و بنابراین شما نمی تونید ازش استفاده کنید.

من امروز میخوام از طریق این پست روش نصب نسخه قدیمی تر (که کرکش رو داریم و به همین خاطر مایل به نصبش هستیم) رو توضیح بدم:

۱- اگر سرور شما در یکی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده آمریکا قرار داره IP اون رو موقتاً تغییر بدید. چون Installer مربوط به MDaemon به صورت خودکار برای اتصال به اینترنت از Proxy Server تنظیم شده در ویندوز استفاده می کنه، من برای این کار Internet Explorer رو باز می کنم و از Tools>Internet Options برای وارد کردن آدرس یه Proxy Server استفاده می کنم. اگر ویندوز شما IE نداره، می تونید این کار رو از داخل Control Panel انجام بدید.

۲- آخرین نسخه از MDaemon رو از سایت شرکت Alt-N دانلود کنید.

۳- فایل Setup مربوط به نسخه آخر رو اجرا کنید و مراحل نصب رو طی کنید تا جایی که از شما اطلاعات و آدرس ایمیل خواسته میشه. یه آدرس ایمیل صحیح وارد کنید تا Trial Key براتون ایمیل بشه.

۴- دکمه Cancel رو کلیک کنید و از Installer مربوط به نسخه آخر خارج بشید. دقت کنید که تا این جا هیچ نصبی انجام نشده و فقط یه فولدر (که به صورت پیش فرض در C:\MDaemon قرار داره) ساخته شده که اطلاعات وارد شده شما اونجا ذخیره شده. و اگر مایلید می تونید پاکش کنید.

۵- فایل Setup مربوط به نسخه قدیمی تری که سعی دارید نصبش کنید رو اجرا کنید و این بار در مراحل نصب به جای اینکه I want to install a free trial of MDaemon رو انتخاب کنید I already have a registration key رو انتخاب کنید و سریالی که براتون ایمیل شده رو بهش بدید و مراحل نصب رو دنبال کنید.

۶- اگر در مرحله ۱ آدرس IP کامپیوترتون رو با وارد کردن Proxy تغییر دادید، تنظیمات Proxy رو غیر فعال کنید.

امیدوارم این پست برای همکاران و همراهان عزیز بتونه مفید واقع بشه.